ART & Charity 2020 w showroom PS Teatr

Projekt Budowlany i Przetargowy Budynku Biurowego Mogilska Office Etap 3
23 marca 2020
MB Motors w Jankach
5 października 2020

Doroczna letnia charytatywna aukcja dzieł sztuki – wydarzenie realizowane od ponad 10 lat, z wiernymi uczestnikami, przyjaciółmi Fundacji – w tym roku nie odbędzie się w swojej tradycyjnej formule. Nie spotkamy się na polu golfowym, nie zaprosimy całych rodzin z kilkoma pokoleniami, nie będzie też klasycznej aukcji z udziałem artystów. W 2020 roku celem aukcji jest zbiórka środków na ukończenie budowy drugiego w Polsce Domu Ronalda McDonalda w kampusie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dla rodziców i dzieci ze Szpitala Pediatrycznego WUM. Dom to 25 apartamentów rodzinnych, wspólna kuchnia, salon, ale także pralnia, otoczenie zielone Domu, przestrzenie do odpoczynku. Pierwszy raz w historii Domów na świecie będzie również moduł przedszkolny o nazwie WUMIK z osobnym wejściem, prowadzony przez partnera – Warszawski Uniwersytet Medyczny. Pierwszy Dom wspiera od 2015 roku Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Koncepcja Domu w najbliższym sąsiedztwie szpitala jest sumą blisko 50 lat doświadczeń Domów Ronalda McDonalda na świecie. „Dom poza domem” w czasie choroby dziecka to najważniejszy element filozofii opieki nad całą rodziną ciężko chorego malucha. W Polsce Fundacja wprowadziła ją do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, do Szpitala Pediatrycznego WUM – pierwszego szpitala dziecięcego w Polsce w całości przyjaznego rodzinie – i do wielu innych szpitali publicznych.

Aukcja Dzieł Sztuki Live rozpocznie się 9 września 2020 r. o godz. 18.00 w showroom PS Teatr. Rejestracja uczestników będzie możliwa od 25 sierpnia na stronie www.frm.org.pl Szczegółowe informacje otrzymają Państwo także pocztą elektroniczną.

Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją pożytku publicznego, niezarobkową. Wszystkie jej działania koncentrują się na profilaktyce i wczesnej diagnostyce onkologicznej najmłodszych oraz poprawie warunków dzieci i rodziców w czasie leczenia w szpitalu. Działając od 2002 roku w Polsce, Fundacja zmieniła standardy wielu polskich szpitali, pomogła konkretnym dzieciom, rodzicom i społecznościom.

Filozofia opieki skoncentrowanej na całej rodzinie znajduje swoją najdoskonalszą realizację pod dachami Domów Ronalda McDonalda. Pierwszy polski Dom działa w Krakowie, drugi powstaje w Warszawie. Podobnie jak Pokoje Rodzinne w szpitalach pediatrycznych, badania „NIE nowotworom u dzieci” na pokładach dwóch mobilnych klinik – ambulansów, szkolenia dla lekarzy i rodziców z wczesnej diagnostyki chorób onkologicznych, są bezpłatne.